• Picassové deti 2.triedy

Do fotogalérie bol pridaný nový album Picassové deti 2.triedy.

Picassove deti z 2. triedy :) V našom každodennom pátraní sme sa ocitli aj vo svete umenia, keď sme si priblížili osobnosť a tvorbu Pabla Picasaa. Výsledkom nadšenia a tvorivej práce detí boli tieto krásne výtvarné dielka.

• Picassové deti 2.triedy
        • Halloween v 2.triede

Do fotogalérie bol pridaný nový album Halloween v 2.triede.

V stredu 27.11.2021 sa 2. trieda premenila na čarovné miesto a to od skorého rána až do neskorého popoludnia. Pani učiteľky pripravili pre deti jesenný karneval, ktorý sa výzdobou a krásnymi maskami našich detí niesol v duchu halloweenu. Tento deň bol plný smiechu, hudby, tanca, hier a súťaží. Nakoniec sa deti premenili na pátračov a v škole hľadali ukrytý poklad, ktorý sa im na napokon podarilo nájsť.

• Deň jablka

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň jablka.

Takto sme si privítali Pani jeseň. Deti vytvárali práce k téme JABLKO a odmenili sa vlastnoručne robeným koláčom s ovocím.

• Deň jablka
        • Jeseň už je tu !

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jeseň už je tu !.

Máme tu nie len veľmi šikovné deti, ale aj veľmi šikovných zamestnancov. Svedčí o tom aj táto jesenná výzdoba. :)

Zároveň Vás chceme požiadať, aby ste sa zapojili spolu s deťmi do Výstavy šarkanov a pomohli Vašim detičkám s ich výrobou + na záver bude súťaž o najkrajšieho šarkana, tak možno to bude práve ten Váš. :) Tešíme sa na Vaše výtvory.

• Deň detí

Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň detí.

Deň detí bol aj tento rok v 2. triede plný zábavy, smiechu a radosti. Súťažili sme, tancovali sme, spievali sme a samozrejme, tváričky sme si ozdobili veselými obrázkami. Deti čakalo prekvapenie v podobne darčekov ale aj sladkých maškŕt.

• Jún v 2. triede

Do fotogalérie bol pridaný nový album Jún v 2. triede.

Aj posledný mesiac, jún, bol v našej 2. triede plný veselých detí a zaujímavých činností. A keď bolo v niektoré dni veľmi horúco, poludňajší odpočinok sme si užili na našom školskom dvore, schovaní v tieni stromu, kde sme sa aj občerstvili chutným a zdravým olovrantom, od našich pani kuchárok.

• Jún v 2. triede
        • Návšteva u p. uč. Jarky

Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva u p. uč. Jarky.

Posledný deň školského roka bol pre deti 2. triedy výnimočný aj preto, že boli hosťami p. uč. Jarky. Pani učiteľka pre deti pripravila potešenie pre jazýčky aj pre očká – deti si pochutnali na pohostení a ako v kine si pozreli rozprávku.

• Návšteva Ministra školstva SR

Do galérie Návšteva Ministra školstva SR boli pridané fotografie.

Našu MŠ 29.5.2020 navštívil minister školstva, vedy, výskumu a športu SR, Branislav Gröhling a primátorka mesta Prešov, Andrea Turčanová. Pánovi ministrovi sme ukázali, ako sme zodpovedne pripravení na znovuotvorenie školy 1.6.2020. Dostali sme od p.ministra prísľub, že nás poctí opakovanou návštevou.

• Rozlúčka s predškolákmi 2.tr.

Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozlúčka s predškolákmi 2.tr..

Rozlúčili sme sa s našimi kamarátmi z 2.triedy, ktorí od septembra budú veľkí školáci.Spolu sme si zaspievali, zatancovali a zaspomínali na spoločné chvíle v materskej škole. Nechýbali ani bohaté darčeky, sladká odmena a slzy dojatia. Veľa šťastia v škole.

• Rozlúčka s predškolákmi 2.tr.
        • SOKOLIAR

Do fotogalérie bol pridaný nový album SOKOLIAR.

Krásna prezentácia vtákov, názorné ukážky trénovania vtákov a ich kŕmenie, a milé poviedky ku každému druhu vtákov. Toto všetko zažili deti so Sokoliarom.

• JAZDÍME MÚDRO A VESELO 2. tr.

Do fotogalérie bol pridaný nový album JAZDÍME MÚDRO A VESELO 2. tr..

Sme súťaživí a máme radi šport. Preto sme v rámci našej triedy na dopravnom ihrisku upevňovali nadobudnuté vedomosti a zručnosti v oblasti dopravnej výchovy. Ako 5-6 ročné deti sme na bicykloch, kolobežkách a odrážadlách zvládli aj obojsmernú jazdu ja ceste. Samozrejme nechýbala ani súťaž a zaslúžené odmeny pre všetky deti, no špeciálne pre víťazov.

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ 2.trieda

Do fotogalérie bol pridaný nový album FAREBNÝ TÝŽDEŇ 2.trieda.

Takto to vyzerá v našej triede, kde je učenie zábavou. V rámci jedného týždňa sme sa venovali geometrickým tvarom a farbám, pričom sme si každý deň v týždni ozvláštnili tým, že sme prišli do školy oblečení v inej farbe.

• FAREBNÝ TÝŽDEŇ 2.trieda
        • KARNEVAL 2. trieda

Do fotogalérie bol pridaný nový album KARNEVAL 2. trieda.

Aj tento rok sa nám podarilo premeniť našu triedu na rozprávkové kráľovstvo. Úsmev na tvárach a iskričky v očiach boli najkrajšími ozdobami tých najkrajších masiek. Počas celého dňa nechýbala hudba, tanec, hry, súťaže, balóny a vďaka rodičom sa aj naša rozprávková torta zaplnila samými dobrotami, ktoré potešili naše očká aj jazýčky.