• SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE OSVEDČENÍ

Do fotogalérie bol pridaný nový album SLÁVNOSTNÉ ODOVZDÁVANIE OSVEDČENÍ.

Posledný júnový týždeň sme sa v prítomnosti pani riaditeľky a učiteliek z troch predškoláckych tried rozlúčili s našimi tohtoročnými predškolákmi. Pani riaditeľka každému z detí odovzdala osvedčenie o absolvovaní predprimárneho vzdelávania, a ako spomienku na školu si každé dieťa odnieslo aj veľkú knihu školáka, plnú nápadov, úloh a zaujímavostí. Na záver si deti spoločne zaspievali pieseň Do školy sa teším.

• ROZLÚČKOVÝ VÝLET 2. TRIEDY

Do fotogalérie bol pridaný nový album ROZLÚČKOVÝ VÝLET 2. TRIEDY.

Ako to už býva, niečo sa končí a niečo sa začína. V našom prípade sa končí dochádzka našich detí do materskej školy a začína sa „veľká škola“. Preto sa deti spolu s rodičmi, aj učiteľkami spoločne zúčastnili posledného výletu. Pekné spoločné chvíle sme si užili cestou v autobuse a v ZOO v Spišskej Novej Vsi. Adrenalínovým ale nezabudnuteľným zážitkom bolo pre deti zdolanie lanovej dráhy v Monkeylande a potom sme sa spoločným obedom posilnili na Spišskom salaši, kde sa neskôr deti do sýtosti vybehali a zahrali. Samozrejme nechýbali ani hry a súťaže spolu s rodičmi, ktoré priniesli tiež veľa skvelých zážitkov.

• ROZLÚČKOVÝ VÝLET 2. TRIEDY
        • 2. TRIEDA NA KALVÁRII

Do fotogalérie bol pridaný nový album 2. TRIEDA NA KALVÁRII .

Na konci školského roka smerovali kroky detí z 2. triedy na prešovskú kalváriu. Urobili sme si prechádzku, dozvedeli sa viac o tejto kultúrnej pamiatke a s výhľadom na naše mesto sme sa hore na kopci občerstvili dobrotkami, ktoré deťom pripravili ich rodičia.

• DETI 2. TRIEDY V CARAFFOVEJ VÄZNICI

Do fotogalérie bol pridaný nový album DETI 2. TRIEDY V CARAFFOVEJ VÄZNICI.

V mesiaci jún sme sa s predškolákmi z 2. triedy zúčastnili výstavy Gianni Rodari a jeho rozprávkový svet a interaktívneho programu v Caraffovej väznici. Deti sa od pracovníčok dozvedeli zaujímavosti z histórie a po skupinkách si užili program, ktorý bol pre nich v rámci tejto výstavy pripravený. Pozreli si divadielko, a tiež si vymysleli a zahrali vlastné bábkové divadlo. Pozreli si rozprávku a ilustrovali obľúbené rozprávky individuálne i skupinovo do veľkej knihy. Na pamiatku sa každý predškolák podpísal do knihy návštev a naspäť do školy deti odchádzali aj s maľovankami, ktoré od pracovníčok dostali.

• DETI 2. TRIEDY V CARAFFOVEJ VÄZNICI
        • 2. TRIEDA U HASIČOV

Do fotogalérie bol pridaný nový album 2. TRIEDA U HASIČOV.

Exkurzia u hasičov patrí k najlepším zážitkom našich predškolákov. Páni hasiči nám urobili veľmi zaujímavú prehliadku všetkých vozidiel s ich vybavením, pričom si deti prezreli aj kabínu veľkého hasičského auta, boli v hasičskom autobuse a zblízka si pozreli aj hasičskú štvorkolku a motorku. Predstavili nám tri druhy ochranných odevov, ktoré pri práci používajú, ukázali nám cvičný poplach a porozprávali nám o svojej práci.

• 2. TRIEDA NA HODINE TELESNEJ VÝCHOVY

Do fotogalérie bol pridaný nový album 2. TRIEDA NA HODINE TELESNEJ VÝCHOVY.

V rámci spolupráce so základnou školou sme sa spolu s prvákmi a ich pani učiteľkou zúčastnili na hodine telesnej výchovy. Pani učiteľka si pre žiakov i pre deti našej triedy pripravila kruhový tréning, ktorý pozostával z rôznych úloh. Deti sa počas celej hodiny aktívne a s radosťou zapájali do všetkých aktivít a najodvážnejší si vyskúšali aj skok cez kozu s odrazom na mostíku.

• 2. TRIEDA NA HODINE TELESNEJ VÝCHOVY